FotoVideo 9/2010 je v prodeji

Deváté letošní číslo je po všech stránkách připraveno na úspěšné indiánské léto. Je nepostradatelné hlavně pro všechny účastníky soutěže Fotograf roku, současné i budoucí, neboť přináší soutěžní témata pro rok 2011. A jako první časopis v ČR a SR informuje o výrobcích, které letos získaly ocenění EISA.  

FotoVideo 9/2010 - MAGAZÍN

EISA
EISA Awards 2010-2011
FotoVideo tradičně jako první u nás a ve Slovenské republice informuje o nejlepších evropských elektronických produktech roku. Na deseti stranách najdete přehlídku výrobků, které patří k tomu nejlepšímu, co se ve světě současné fototechniky na evropském trhu nachází.

FotoUdálost
The Al-Thani award for Photography 2010
Chcete se zúčastnit opravdu kvalitní a léty prověřené soutěže? A vyhrát navíc spoustu peněz? Zkuste to, nezbývá mi, než vám další ročník doporučit. Letošní témata vám budou určitě vyhovovat.

Portfolio
Jan Lukas - Fotograf nadbíhající štěstí
Po celé jedno čtvrtstoletí fotograf Jan Lukas (1915-2006) zmizel z očí fotografické veřejnosti. V roce 1965 se mu s celou rodinou po velké anabázi podařilo z bývalé Jugoslávie proniknout do Itálie, kde všichni skončili v uprchlickém táboře u města Capua nedaleko Neapole.

Week of Life
Na cestě za výtvarnem s Janem Nožičkou
Jan Nožička je nadějný talent ve vodách české fotografie a velmi cenným přínosem projektu Week of Life, ve kterém dává prostor své kreativitě a výtvarnému cítění.

FotoVideo 9/2010 - PRAXE

FotoŠkola
Hospůdka u fotografa, aneb učíme se fotit s tetou Ninou
23. část: To jsou panoramata!
Známá hláška otevírá oblíbené téma. Panoramatická fotografie je s námi od roku 1843, kdy si dal Rakušan Joseph Puchberger patentovat panoramatický fotoaparát. Samozřejmě nechybí sekce CWAK! s minisoutěžemi. Je na str. 53 a nejnovější soutěžní téma nemohlo být jiné: Panoramatická fotografie. Autoři tří nejlepších fotografií získají kompaktní fotoaparát Samsung: 1. místo = WB5500, 2. místo = ST70 a 3. místo = WP10.

Jak na to
Fotografujeme na rockových festivalech
Průvodcem tímto atraktivním tématem nám tentokrát nebude ryze profesionální fotograf, ale hudební fanoušek a bývalý manažer z oblasti zábavního průmyslu Petr Popovič. Podělí se s námi mimo jiné o tom, jak fotil ve dnech 3. až 6. července v Hradci Králové letošní 16. ročník Rock for people. Na str. 65 najdete vyhlášení minisoutěže na téma Nejpovedenější fotografie z rockového festivalu. Na autory tří nejlepších snímků čekají stativy Velbon: 1. cena = Sherpa 800, 2. cena = DF-50 a 3. cena = RUP-40.

DigiŠkola
Digitální nudle
V tomto článku samozřejmě nepůjde o elektronické těstoviny ani o nepříjemný projev nachlazení. V názvu autor použil slangový výraz pro fotografické panoráma. Ukážeme si, jak vytvořit obyčejnou „nudli", sofistikované panoráma s úhlem záběru 360° × 180° a mnoho dalšího. Tradiční minisoutěž najdete na str. 75. Tématem jsou Nudle. Pro tři nejúspěšnější tvůrce jsou připraveny věcné ceny od společnosti EKGfoto. 1. cena = stativ Gorillapod Focus, 2. cena = stativ Gorillapod SLR ZOOM a 3. cena = stativ Gorillapod SLR.

Fotograf roku

Fotograf roku 2010
Vyhodnocení  7. tématu: Černobílá poezie

Fotograf roku 2011
Vyhlášení soutěžních témat pro rok 2011

FotoVideo 9/2010 - TECHNIKA

Tipy FotoVideo
Tisknu, tiskneš, tiskneme
Náš exkluzivní výběr bere v úvahu tisk termosublimační, inkoustový i laserový. Multifunkce s inkoustovou tiskárnou ale převažují. Logicky. Mají univerzální použití, jejich prodejní ceny jsou příznivější a tím pádem lépe vychází i poměr ceny a užitné hodnoty. A kvalita fotografického tisku je velmi dobrá.

FotoVideo 9/2010 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu je pravidelná nabídka na výhodné předplatné časopisu FotoVideo s fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon jako dárky, výsledky a vyhlášení fotografických a jiných soutěží, informace o různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Workshop v CHKO.

Cena: 1.400,-Kč/osoba
Termín: 17.7.18

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

JOOBLE
Fotosféra
Photostudio
Eizo
FITES
Bonsai-dnes.cz/
Časopis FotoVideo
Wellnessbook.eu
Svaz českých fotografů
ADK