FotoVideo 8/2010 je v prodeji

Srpnové číslo magazínu FotoVideo představuje nejúspěšnější účastníky soutěže EISA Award - Maestro Photo Contest 2010-2011, přináší rozhovor s Adolfem Zikou a informuje o jedinečném objevu v České republice.

FotoVideo 8/2010 - MAGAZÍN

Fotograf měsíce
Představení trojice nejúspěšnějších účastníků soutěže EISA Award - Maestro Photo Contest 2010-2011 - slovem i obrazem, jejich fotografiemi. 1. místo Jordi Cohen, 2. místo Hans Grevers a 3. místo Roberto Caucino.

Portfolio
Otazníky kolem Adolfa Ziky
Výběr z fotografické tvorby tohoto kontroverzního českého fotografa a rozhovor, který s ním vedl šéfredaktor časopisu FotoVideo.

FotoTour
Bryce Canyon a Zion National Park
O parcích Severní Ameriky by se dalo psát ještě dlouhou dobu, nicméně je třeba dát prostor dalším tématům a fotograficky zajímavým oblastem. Doufáme, že vám seriál byl přínosem ať již v oblasti námětů, jak co fotit, tak v případných přípravách na vaši vlastní cestu za přírodními poklady jihozápadu USA.

Week of Life
Martina Štolbová
Jak sama Martina přiznává, fotografie se stala součástí jejího života teprve nedávno, ale i přesto ji naprosto pohltila a zapojení se do projektu, jakým je Week of Life, se pro ni stalo velkou výzvou.

FotoUdálost
Unikátní nález! Nejstarší portrétní fotografie v České republice
V těchto dnech si připomínáme výročí 19. srpna 1839, kdy byly zveřejněny podrobnosti vynálezu první v praxi používané fotografické metody - daguerrotypie. Zrodila se tehdy technologie, jejíž modifikace ovlivňují život většiny z nás, protože bez fotografie si život moderní společnosti neumíme představit. Zdálo by se, že dávné počátky vynálezu, který změnil svět, jsou jasné a že nemůže dojít k zásadním překvapením... Opak je pravdou!

FotoVideo 8/2010 - PRAXE

FotoŠkola
V hospůdce „U fotografa" se učíme fotit s tetou Ninou
22. část - Cwak wlak
Na druhou polovinu léta jsme připravili překvapení. A sice „Ninu" téměř kultovní. Protože vlak, to není jen kus přepravního železa... Je to bytost, která má silné charisma! Soutěžní sekci „CWAK!", aneb Učíme se cwakat s tetou Ninou, najdete na str. 57. Nejnovější téma: Život na železnici. Společně s Českými drahami vyhlašujeme železniční téma k FV 8/2010 - vlaky, cestující, železničáři, nádraží... Kromě cen, které věnují České dráhy pro naši soutěž Cwak, mohou snímky najít uplatnění i v 52stránkovém kalendáři ČD 2011 - je tu šance na další ocenění (www.cd.cz/fotosoutez).

Jak na to
Kreslení světlem
S rozmachem digitální fotografie některé staré, vzácněji užívané fotografické postupy vstoupily do popředí zájmu. K takovým náleží „kreslení či malování světlem", jehož část se mírně diskusně označuje jako luminografie. Tak se obvykle označuje působení na světlocitlivý nosič záznamu úzkým světelným tokem z pohyblivého zdroje, byť pojem je vlastně totéž co fotografie, neboť oba výrazy označují „kreslení světlem". Tento materiál je rozdělen podle metod zobrazování světelné stopy, nikoli podle toho, jak se jeví výsledek. Doprovázet nás bude Vladimír Kozlík. A na str. 69 je vyhlášení nové minisoutěže. Téma: Nejpovedenější fotografické „kresby světlem".  Věcné ceny jsou fotobatohy a brašna od značky Lowepro: 1. cena Orion AW, 2. cena = Fastpack 200 a 3. cena = Inverse 200 AW.

DigiŠkola
Fotokomora v počítači
V tomto díle Digitální školy můžete sentimentálně zavzpomínat na doby, kdy se fotografie vyvolávaly v kouzelném prostředí temné komory. Podíváte se na několik zajímavých technik, které se používaly v klasické fotokomoře, a dozvíte se, jak podobného výsledku dosáhnout pomocí počítače a bezplatný program Gimp. Na str. 79 najdete vyhlášení soutěže, ve které uplatníte informace z tohoto dílu Digitální školy a můžete získat zajímavé věcné ceny, které věnovala společnost EKGfoto: 1. cena = stativ Slik Sprint Pro II, 2. cena = stativ Slik Mini Pro III a 3. cena = stativ Slik Mini.

Soutěž Fotograf roku 2010
Nejrůznější informace týkající se této největší fotografické soutěže v České republice a na Slovensku. Najdete zde mimo jiné i podrobnosti o jejím desetiletém úspěšném trvání a o přípravě Ročenky Fotograf roku 2010.

FotoVideo 8/2010 - TECHNIKA

Objektivy
Olympus M. Zuiko Digital ED 14-150 mm 1:4,0-5,6
Po „penovské širočině" 9-19 mm z FV 7/2010 se dnes podíváme na zoubek univerzálnímu zoomu 14-150 mm.

Objektivy Sony E pro ­ NEX
Spolu s hybridním kompaktem ­NEX-5 jsme vyzkoušeli dva z první série výměnných objektivů, Sony E 16 mm 1:2,8 a 18-55 mm 1:3,5-5,6 OSS. Na první pohled zaujmou luxusním vzhledem a výraznou kompaktností.

Příslušenství
Projektor Casio XJ-A235
Asi je mnohým z vás jasné, že se vedle fotografických přístrojů v redakci zabýváme i širokou škálou materiálů a zařízení, kterými lze fotografie zpracovávat i reprodukovat. Po delší době vám přinášíme i jednu lahůdku z oblasti projekce.

Tipy FotoVideo
FotoVideo na vode, u vody i pod vodou
Několik tipů na vodotěsné kompakty, pouzdra pro fotoaparáty a videokamery a další příslušenství pro fotografování a natáčení videa (i) pod vodní hladinou.

FotoVideo 8/2010 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu je pravidelná nabídka na výhodné předplatné časopisu FotoVideo s fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon jako dárky, výsledky a vyhlášení fotografických a jiných soutěží, informace o různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 17.7.18

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Workshop pro kohokoliv. Pro max.10 osob

Cena: 890,-
Termín: 1.1.70

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

ADK
Svaz českých fotografů
JOOBLE
Časopis FotoVideo
Wellnessbook.eu
Eizo
Fotosféra
FITES
Bonsai-dnes.cz/
Photostudio