Podnětem výstavy UROBOROS POLYSTYREN, která poprvé proběhla vloni v pražské Galerii Makrác, je spolupráce vědců Ústavu makromolekulární chemie Akedemie veěd ČR a umělce Jana Mladovského.

Výsledkem je insta- lace zaměřená na jeden z nejběžnějších polymerů, polystyren. Tato makro- molekulární látka byla zvolena coby materiál k realizaci instalace pro svojí termoplastickou vlastnost smršťovat se a schopnost miniaturizovat obraz vykreslený na svém povrchu, v tomto případě grafické znázornění své vlastní molekuly. Zároveň je polystyren, zrovna jako mnohé další plasty, zajímavé a kontroversní téma, zvlášte? z ekologického hlediska globalizovaného světa. Dr. Zbyněk Pientka z Ústavu makromolekulární chemie Akedemie věd ČR ve své přednášce přiblíží divákům svůj výzkum a odpoví na případné otázky tykající se plastů, včetně jejich vlivu na životní prostředí.

 

  Prostřednictvím workshopu mají diváci možnost účastnit se výstavy a přispět do instalace originálními návrhy barevných kreseb molekuly (nebo jiných svých představ) polystyrenu, na čiré folie tohoto materiálu v rozměru 13 x 10 cm, které budou posléze zahřátím nad 100° C smrštěny o 70%.

Tloušťka folie se tím zároveň zvětší až pětkrát a barevný obraz zminiaturizuje a zafixuje do jejího povrchu. Vzniknou tak krystalicky průzračné objekty s filigránskou kresbou symbolu svého složení. Každý účastník má příležitost vytvořit s použitím své fantazie unikátní magický objekt nesoucí vyobrazení vlastní podstaty na svém povrchu, obrazně řečeno tzv. Uroboros (serpent zakousnutý do svého ocasu) představující cyklickou existenci věcí tradičně se pojící s alchymií a hermetismem.   Instalace průzrac?ných miniatur, zavěšených a vánkem se pohybujících podle vysuté lávky vysoko pod klenbou lodi kostela, využívá ideálních světelných podmínek které se zde nachází díky prostorové souhře okenních průniků do světle šedých ploch a stavebních prvků barokního interiéru. Video displej, zobrazující do nekonec?na se opakující proces tvorby průzračných destiček vědci, je zavěšen z vysuté lávky. Analogicky tak koresponduje s miniaturami zavěšenými nahoře. Divák je tím vyzíván k výstupu do lodi kostela, kde se mu naskýtá příležitost přes lávku se projit a shlédnout krystalické miniatury třpytící se po celé její délce.   
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Rekvalifikace

Rekvalifikace "Fotoreportér" individuál.

Určeno pouze pro 1 studenta.

Cena: Vyšší cena
Termín: 18.1.17

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Tel:/fax: 00420312698435
Mobil:00420602365700

Poradenská činnost : 
www.marketingrescue.cz,
sanco(zavináč)marketingrescue.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Who works in F1
Muscle a Fitness
Wellnessbook.eu
Fotosféra
Časopis FotoVideo
JOOBLE
ADK
Svaz českých fotografů
Bonsai-dnes.cz/
Racingexpo
Eizo
World Of Beauty & Spa
FITES
Photostudio