FotoVideo 11/2010 je v prodeji

Listopadové číslo obrazem i slovem představuje další tvorbu Terezy z Davle, fotografickou tvorbu a knihu zpěváka Richarda Műllera a nejnovější dění kolem fotografických soutěží Glanzlichter 2011 a hlavně Fotograf roku 2010. Nechybí pravidelné porce praxe a techniky.

FotoVideo 11/2010 - MAGAZÍN

Fotografka měsíce
Tereza z Davle
Podobně jako náš kolega Oleg Homola v roce loňském se Tereza letos vrhla na focení unikátního kalendáře pro rok 2011, který vyjde v limitované sérii šesti set kusů. Jedná se o dobročinnou akci: veškerý výtěžek z prodeje tohoto kalendáře půjde na pořízení sportovního vybavení a pomůcek pro mladé začínající fotbalistky.

Portfolio
Enter Richarda Műllera
Oleg Homola si povídá s fotografujícím zpěvákem Richardem Műllerem, kterému po novém hudebním CD vychází již druhá fotografická publikace, nazvaná Enter. Obsahuje dvě stě jeho snímků, je v pouzdru a obsahuje i leporelo plus deset pohlednic. Pět set kusů je s podpisem Richarda Műllera, který na svých cestách fotografuje přístroji Olympus a také fotoaparátem v mobilním telefonu.

NaturFoto
Soutěž Glanzlichter 2011
Čtenářům časopisu FotoVideo dobře známá mezinárodní fotografická soutěž Glanzlichter, tedy něco jako Hlavní témata, je největší fotografická soutěž v Německu a nejzajímavější v celé Evropě.

Week of Life
Deníkové vidění světa očima Lenky Pužmanové
Slovem i obrazem o tom, jak autorka s lehkostí sobě vlastní dokumentuje svůj život, i když se za dokumentaristku nepovažuje. Jen se snaží, aby její fotografie měly charakteristické, nezaměnitelné výtvarné pojetí.

FotoVideo 11/2010 - PRAXE

FotoŠkola
Hospůdka u fotografa, aneb učíme se fotit s tetou Ninou
25. část: Bičováni živly
Volný návrat k exotickým tématům plus zaměření na energii větru a vody. A na str. 51 najdete tradiční sekci CWAK! s minisoutěžemi. Nejnovější soutěžní téma: Fotíme ve větru, vlnách a dešti. Autoři tří nejlepších fotografií získají kompaktní fotoaparát Samsung: 1. místo = ST5500, 2. místo = PL80 a 3. místo = ES65.

Jak na to
Fotografujeme na severu
O lákavém fotografování ve Skandinávii slovem i obrazem vypráví Jindřich Böhm z Plzně. Jeho velkou vášní je potápění a filmování pod vodou, kde ho lákají zejména vraky. Je ředitelem výcviku instruktorů sportovního a technického potápění v systémech CMAS a ProTec. K podvodnímu filmování přidal před pár lety i fotografování. Vyhlášení minisoutěže je na str. 63. Téma: Nejpovedenější fotografie krajiny se sněhem. Pro autory tří nejlepších snímků jsou připraveny dva batohy a jedna brašna Lowepro: 1. cena = Pro Runner 300 AW, 2. cena = SlingShot 200 AW a 3. cena = Orion.

DigiŠkola
Fotografické efekty v počítači
Vytváření efektů, kterých je obvykle dosahováno při samotném fotografování. Jak mohou bezplatné editační programy kupříkladu zmenšit hloubku ostrosti nebo vytvořit pohybovou neostrost. Minisoutěž najdete na str. 71. Tématem je Ostrost. Pro tři nejúspěšnější tvůrce jsou připraveny fotobrašny Tamrac od společnosti EKGfoto. 1. místo = Adventure Messenger 5, 2. místo = Express Pack 8 a 3. místo = Express 6 Camera Bag.

Fotograf roku 2010
Vyhodnocení 9. tématu: Krásy české a slovenské krajiny

FotoVideo 11/2010 - TECHNIKA

Digitální zrcadlovky
Olympus E-5
Nová „vlajková loď" flotily zrcadlovek Olympus má 12megový snímač HS Live MOS 4/3 standardu, rozsah citlivosti ISO od 100 do 6400 a umožňuje natáčet HD video AVI 720p @ 30 obr./s. Větší, třípalcový displej má opět umístěný na výklopném a otočném panelu a nabízí deset „uměleckých filtrů".

Digitální přístroje
Fotoaparáty s výměnnými objektivy
Stručné představení osmi vybraných fotoaparátů, které přitahují naši i vaši pozornost. Podrobné recenze s testy postupně najdete na portálu iFotovideo.cz a možná i v příštích vydáních tištěného časopisu.

Tipy FotoVideo
Podzimní výběr stativů a hlav
Poměrně stabilizovanou nabídku doplnily zajímavé novinky v několika kategoriích. Zaměřili jsme se nejen na stativy jako takové, ale přirozeně i na hlavice, ministativy a nápadité specialitky.

FotoVideo 11/2010 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu opět najdete tradiční nabídku na velice výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky, fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon, dále výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Workshop pro kohokoliv. Pro max.10 osob

Cena: 890,-
Termín: 1.1.70

Více informací
Černo-bílá fotografia + fotokomora

Černo-bílá fotografia + fotokomora

Černobílá fotografie, fotokomora. 2 dny.

Cena: 4.500,-Kč
Termín: 15.6.17

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

FITES
Bonsai-dnes.cz/
Eizo
JOOBLE
ADK
Fotosféra
Photostudio
Časopis FotoVideo
Wellnessbook.eu
Svaz českých fotografů