Czech Photo Center

Vůbec už nápad vytvořit toto centrum byl kolosální, kde jeho strůjkyně na počátku ani nevěděla co ji čeká, ale díky své jasné  vizi a strategickému plánu vedoucímu k jasnému cíli to zvládla. Její zázemí ji zpočátku někteří záviděli a od diskuzí jsem odcházel, protože se mi z těch keců zvedal žaludek.  Nedávno se mi jeden člověk zeptal, co tomu říkám, co všechno musí dělat, aby to udrželi. S velkou nechutí jsem odpověděl: " Až pro NĚ budu pracovat, potom ti to řeknu," a rychle jsem zase odešel. 

Když jsem měl tu čest  s Ing.Veronikou Souralovou procházet rozestavěné dílo, vzpomněl jsem si na dobu, kdy jsme s Milanem Škodou, Janou Kamenickou(Jindrovou) s helmou na hlavě procházeli výstavbu paláce Langhans a řešili, co kde bude. Byl jsem nadšen procházením stavbou, kdy mne Ing. V. Souralová vše ukazovala, prožival jsem s ní v tu krátkou chvíli její nadšení. A když mi vyprávěla, co vše se muselo udělat, aby byl zbourán most a objevil se krásný výhled od METRA na TRIFOTa , byl jsem nadšen a ještě jsem jí ani za tento prožitek nepoděkoval. Děkuji Vám Veroniko!

Při zpáteční cestě jsem na Václaváku zase potkal jednoho fotografa- viděl jsi to?? A já  - co ??? No tu stavbu v Butovicích , prosím tě, kdo tam bude jezdit???? Rychle jsem s divícím se otáčením hlavy odešel a skoro se mi chtělo zase zvracet. 

Czech Photo Centre

 Je velký počin pro českou fotografickou obec, která si to ještě nestačila uvědomit. Ambice centra mohou být obrovské a jeho využitelnost skoro nekonečná.

Dnes jsem přesvědčen, že zde vzniklo další centrum setkávání fotografů. Kdysi, někdy v roce 2003, jsme v Centru Fotoškoda říkali, že je to místo kde se setkávají fotografové , část se jich tam setkává ještě nyní. Ale Czech Photo Center se domnívám převzalo tuhle štafetu , která začala kdysi v Leica Gallery  Jany Boemerové - Centrum FotoŠkoda Milana  Škody - Megapixel Holešovice - Czech Photo Center Veroniky Souralové kde ta štafeta bude hořet stále. Jsem přesvědčen, že zde by měly skončit všechny archivy diáků, fotografií profesionálních fotografů jako jsou Josef Sekal, Jiří Česák, František Dostál, Jaroslav Kučera, Jiří Hanke, Antonín Kratochvíl, prof. V. Birgus a mnoho dalších, kteří jsou již ve fotografickém nebi. Měla by zde vzniknout internetová prezentace - databáze česko-slovenských fotografů ( chtěl jsem ji už dávno vytvořit sám, ale nemám časovou kapacitu na tyhle věci,ale vím jak ji vytvořit a co by měla obsahovat) , neobyčejná prezentace kterou by se několik měsíců zabýval jeden internetový profík. Zde je něco takového už možné : www.navigator4you-wellnessbook.com , ale nemám na TO čas. 

Díky restauraci v objektu Czech Photo Center by se zde měli skutečně scházet každý den fotografové, měli by si zde dávat všechny schůzku, vždyť od Metra je to kousek. Spojení Czech Photo Center se sítí FOTOLAB je úžasné spojení. Doufám i ve spojení s Centem FotoŠkoda,které by v této symbioze mělo také být, sám se divím, proč tomu tak není?

Vytváření synergií by mohlo posouvat českou fotografii dopředu, bez ohledu na cokoliv.

Doporučuji restauraci TRIFOT, dobře tam vaří a mají celkem dobrou kávou, scházejme se tam!

 

 
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Asistentka-sekretářka.

Asistentka-sekretářka.

Kombinované dálkové studium a osobním koučinkem.

Cena: 12.000,-Kč
Termín: 1.1.70

Více informací
Odborné konzultace a pomoc s psaním bakalářských a diplomových prací ekonomického zaměření.

Odborné konzultace a pomoc s psaním bakalářských a diplomových prací ekonomického zaměření.

Nepíšeme práce, pouze pomáháme se dostat do cíle!!!

Cena:
Termín: 1.1.70

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

ADK
Bonsai-dnes.cz/
Photostudio
Wellnessbook.eu
JOOBLE
Časopis FotoVideo
Svaz českých fotografů
FITES
Eizo