Jak jsem začínal......

      Do fotokomory mne posadil poprvé v roce 1968( to mi bylo 8 let) můj strejda Pavel, pamatuji se, že to bylo o nějakých prázdninách a ve Švermově na náměstí stály tenkrát tanky, takže já dělal první fotky ve „válečné době" osmašedesátého roku. Měl jsem Optinetu od svého otce a Pionýra. Jak šel čas, tak jsem fotil  a díky tomu, že můj volný čas byl doslova zahlcen pozorováním přírody, kde jsem měl kvalitní učitele- RNDr. Josefa Koreluse, učitele přírodovědy  a Jaroslava Zelenku, starého praktika a lesního muže. Uměl jsem se dostat na 3-5 metrů skoro ke všem zvířatům, co běhala a létala po lese, dodnes umím i nějaké skřeky lesní zvěře, které mi umožňovaly doslova splynout s okolím. Rukama mi prošla řada fotoaparátů - různé Flexarety ( jednoho času jsem jich doma měl 13), Canony, množství Pentaxů, profi Zenza Bronica ETRSi a Leica M6 TTL, Bessa L a další. Měl jsem štěstí, v letech 1975-1980 jsem byl členem fotoklubu v Kladně, pak jsem dost dlouhou dobu nefotil. Fotografoval jsem „pouze" jako strážce CHKO Křivoklátsko, tam jsem "blbnul" s ruskou fotopuškou, což byla sice puška, ale i fuška. Jednou mne na jedné mé výstavě v Rakovníku  oslovil jeden z návštěvníků a prohlásil, že jsem „Fotograf Křivoklátska", asi ano, stále tuhle oblast fotím a utíkám si tam odpočinout hodně často. V roce 1989-květen jsem začal ve fotografii podnikat a to hned první fotoškolou v Československu.  V té době jsem také již pořizoval dokument o městě Unhošti a byl jako fotograf zván na všechny kulturní a sportovní akce města Unhoště.         
V letech 1990-1991 jsem se fotografováním i živil, či si přivydělával na půjčky, měl jsem tenkrát 13 fotografických sběren především černobílé fotografie.

První podnikatelskou reklamu mi vytvořil pan Jaroslav Kopecký z Unhoště. Za tři dny jsem ve fotokomoře, která jako první fungovala v Unhošti, vyvolával filmy a můj výkon byl i 2500-3000 fotografií, oči jsem měl tenkrát červenější jak rudé Ferrari. Potom jsem  skoro tři roky vůbec nefotil a věnoval se studiím. V roce 1993 jsem se poznal s panem fotografem Josef Sekalem a ten mi dal pár fotografických facek a postavil mne zase na nohy, moje fotografická kariéra se dostala na úroveň profesionála, který fotil módní přehlídky, portréty  a především krajinářkou fotografii. 

Založeno 18.5.1989 (Reklama z té doby na obrázku a v příloze)

V roce 1999 jsme s kronikářem Malých Kyšic  a přítelem Miroslavem Oliveriusem vydali knihu Devatenáct zastavení na Unhošťsku.     

Díky mé dlouholeté práci pro pana Milana Škodu-Centrum FotoŠkoda, jsem se poznal s desítkami významných českých fotografů. Měl jsem a mám tu čest  se potkávat s Jiřím Česákem, Jaroslavem Kučerou, Jiřím Hankem, Františkem Dostálem, prof.Birgusem, prof.Baranem, doc.Všetečkou.... a dalšími.( některým i pořádat výstavy díky mé kurátorské práci v jedné významné galerii v Praze, zde jsem pořádal již cca 200 výstav fotografií).  Velké a nerozlučné  přátelství díky mému koníčku  Formuli 1 vzniklo mezi mnou a Jiřím Křenkem i dalšími zahraničními fotografy.

Fotoaparát používám stále a je mojí součástí. Jak říká Pepík, správný fotograf má fotoaparát stále u sebe, co když ho bude zrovna potřebovat.

Členem SČF jsem byl již dříve, tuším prakticky od počátku roku 1978, po roce 1989 jsem zde organizován nebyl a nyní jsem se rozhodl - listopad 2016 tuto organizaci opět podpořit . Stal jsem se opět členem a moje průkazka má číslo 16735. 

Miroslav Sanytrák, PHOTO AND VIDEO COMPANY

 

 

Přiložený soubor ke stažení: Plakátek »Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 1.1.70

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Workshop pro kohokoliv. Pro max.10 osob

Cena: 890,-
Termín: 1.1.70

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Wellnessbook.eu
Bonsai-dnes.cz/
ADK
Časopis FotoVideo
Eizo
Photostudio
JOOBLE
Svaz českých fotografů
FITES