Statistika je až děsivá - aneb posraná Unhošť. 

V jednom z čísel Unhošťskýh listů psala jeho šefredaktorka o psích exkrementech. Od té doby se moc nezměnilo  a nikde jsem něčetl, že by někdo na tento článek nějak reagoval, možná jsem hledal špatně, za to se omlouvám. Na celou situaci jsem se podíval očima kronikáře a fotografa. Pokusím se o malou statistiku a úvahy. 

V Unhošti je dnes 4627 obyvatel, k tomu psů je 635.To znamená že každý zhruba 7 obyvatel města včetně dětí má 1 psa. Na spodním obrázku je WC zastávka psů před domem Berounská 271, kde je mimo jiné umístěna lavička, kde sedí často důchodci a přímo koukají do oken domu, což je úplně jiná kapitola umístění laviček ve městě. 

EW

Kam s ním? 

Když každý pes půjde ven jednou na záchod, a to je jeho majitel venčí často i dvakrát za den, bude na ulicích  minimálně psích exkrementů :

Za den: 635
Za měsíc: 19.050 a počítáme měsíc pouze 30 dnů
Za rok: 228.600

Když budem brát průměrnou velikost 0,25 kg, je to 57.150 kg/rok, tedy něco přes 57 tun. Proč beru váhu 0,250kg jako průměrnou, mohu si to dovolit díky tomu, že pes chodí ven ne jednou, ale dvakrát , někdy i vícekrát, takže tato úvaha je ještě dost " při zemi" . 

Projel jsem si všechny ulice a spočítal jsem celkově 6 košů na exkrementy. To je dost málo na 635 psů! Mohl jsem nějaký ten koš i přehlédnout,ale snažil jsem se opravdu projet a projít všechny ulice. 

1) Směr rybník Bulhar, tam doslova lítají pejskové bez vodítka po louce a potřebu si dělají přímo tam. 
2) Začátek Berounské ulice
3) Wolkerova ulice
4) Křivoklátská ulice
5) Parčík Dvořákova ulice 

Zajímavostí je počůraná Berounská ulice ( na začátku směrem k Domovu důchodců je umístěn koš) , není dům, kde by nebyly vidět skvrny na fasádách. Lidé tam totiž chodí na procházky sněrem k parku. Ulice je dost dlouhá na to, aby pejsek udělal svoji potřebu i několikrát, on nečeká. Ostrůvky se stromky jsou plné, doslova, exkrementů, nikdo se neobtěžuje toto uklízet! Kdo nevěří, ať se tam jde podívat.  Kdo zaplatí fasády a vrata majitelům domů????? To nemluvím o zápachu.

2

Počúrané domy v Berounské ulici !

3

Můžeme říci, že za  pokálenou Unhošť může město, že dostává příspěvky na pejsky. Ale tak  tomu není v důsledku není!Poplatek za jednoho psa vymezuje vyhláška č.6/2015 je 800,-Kč za každého první psa v bytových domech, v rodinných je to 300,-Kč asi proto, že kálejí na zahradu????!!! Nevím, kolik se vybere ročně na poplatcích ale odhadem to vezmeme na 50%: 300 x 300 je 90.000,-Kč /rok, 365 x 800 je 292.000,-Kč, Suma je cca 382.000,-Kč/rok, přesně se to dá zjistit z účetnictví městského úřadu. Každopádně je to plus minus minimálně 350.000,-Kč .

Koš

Jeden odpadkový koš stojí : 2.770,90 Kč , ke koši je třeba stojan , ten stojí cca 500,-Kč, pytlíky atd. 

Jeden roční poplatek by zabezpečil 126 košů, což by mohlo pokrýt celé město, musíme také některé peníze použít na zabezpečení vysypávání košů a likvidaci exkremetů, dodání stojů a doplňování pytlíků atd. Je zde dost nezaměstnaných, dejte jim práci. Nejsem ekonom, ale selským rozumem je možné dojít k číslu 1.050.000,-Kč / 3 roky, vnímám tuhle částku  jako možnou rozpočítání a vyčlenění pro pejsky. Bude to určitě jinak, přesná čísla jsou určitě k dispozici v ročním účetnictví městského úřadu , na to však skutečně nemám čas, jenom se zamýšlím nad situací. 

Člověk , který si pořídí pejska, snad na sebe bere i tu odpovědnost, se o něho starat a tedy uklidit jeho výkaly, ti co mají obrovské psy, tak asi budou muset s sebou nosit baťoh a potom vše někde zlikvidovat do popelnice. 

Někde nedostatečně svítí pouliční osvětlení, když praskne žárovka, často není vyměněna i několik dnů ( leden 2018 ulice  v Topolech). Každý , kdo jde po ulici aby si svítil, než šlápne do hovna. Lidé ze směru ulic Hájecká si do ulice Pražská zkracují cestu kolem rybníka, tam pomalu není kam šlápnout, všude jsou psí exkrementy, běžte se tam podívat, někdo docela buď sobě, nebo svému psu utírá zadek růžovým papírem!

SSS

SQ

Je jasné, že jde především o společnou kulturu lidí, tedy především po svém psím příteli jeho výkaly uklidit, to nespráví ani dvěstě odpadkových košů, někdo prostě to hovno musí zvednout a dát do koše! 

 
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Cestou krajem Oty Pavla - skupina osob

Workshop pro kohokoliv. Pro max.10 osob

Cena: 890,-
Termín: 1.1.70

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Workshop v CHKO.

Cena: 1.400,-Kč/osoba
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

ADK
Časopis FotoVideo
Photostudio
Eizo
Svaz českých fotografů
Bonsai-dnes.cz/
FITES
JOOBLE
Wellnessbook.eu