Upravená fotografie, existuje vůbec neupravená fotografie? 

Když budu na netu hledat neupravené fotografie, asi jen bych s tím ztrácel čas. Neupravovat fotografie by byl asi hřích, když je TA MOŽNOST, že ano?!

Proč se fotografie upravují ? 

Protože snímek není až tak dobře vyfotografovaný, či chceme uspokojit zákazníka, či děláme umění.....Fotografie portrétu, dětí, boudoiru, všude najdete v balíčcích ceníků15 upravených fotografií. Převážná část lidí se hned v ateliéru, či před svatbou ptá: "A budou to upravené fotografie?" Často mi fotografové volají, co zase objevili za úpravy, a jak ta výsledná fotograie je zase skvělejší. 

Dříve se fotografie "upravovaly" pod zvětšovákem  nadržením, či různými fotografickými postupy, zvláštními postupy, které byly nástavbou skutečného fotografického řemesla. Barevnou fotografii si "doma" umělo udělat jenom skutečně několik fotografů, černobílou snad všichni. Pamatuji se na schůzky kladenského fotoklubu , kde se diskutovalo nad fotografiemi, kde si kamarádi fotografové nic neodpustili s tím, že je vše posune dál. Představte si, tenkrát si nikdo nic nezáviděl! Na schůzkach fotoklubu byli v té době neznámí fotografové, dnes celosvětově známí a všichni měli obrovskou pokoru. Slovo upravená fotografie jsem tam tenkrát neslyšel. 

Dnes , když do svého ceníku nedáte ..upravených fotografií....skoro bych řekl, že si Vaši práci u Vás nikdo neobjedná. No, ale podstatou věci je sice dát do ceníku upravené fotografie, abyste uspokojili zákazníka, ale třeba je vůbec neupravovat. Co vy na to?

Vzniká zde celosvětově produkt - upravená fotografie, vlastně i to může být uměním. Skutečný fotograf by neměl či měl velice málo upravovat fotografie! 

 

 

 

 
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 1.1.70

Více informací
Asistentka-sekretářka.

Asistentka-sekretářka.

Kombinované dálkové studium a osobním koučinkem.

Cena: 12.000,-Kč
Termín: 1.1.70

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

FITES
Svaz českých fotografů
Wellnessbook.eu
Bonsai-dnes.cz/
Eizo
Časopis FotoVideo
ADK
Photostudio
JOOBLE