Přijde tam asi tak 30ti až 35ti letý kluk, pobere prachy, no řekněte, co se od něho můžete naučit? 

      Včera jsem se vrátil ze schůzky s budoucím studentem fotografie, sympatickým klukem , který mi vyprávěl, kolik už prošel kurzů-workshopů fotografie a jak se jen jeden kurz byl k čemusi. Chválil jednoho pána, který mu ukázal základní funkce fotoaparátu  a vše vysvětlil. Pak se účastnil workshopu fotografování noční Prahy , dotyčný " učitel" všechny postavil do řady a řekl: "Fotografujte si ". Můj budoucí student zaplatil něco přes 2.000,-Kč a po dvou hodinách odešel se slovy, že mu to nic nedá a že peníze oželí. 

Umění učit není jenom tak!

Můj student dále vyprávěl, jak se účastnil workshopu, za 6 hodin s patnácti lidmi , ženami, muži, různého věku , zaplatil 2.500,-Kč. Když chtěl něco vědět od učitele, začali se další překřikovat, jak by to dělal tak TEN a zas ONEN , a dotyčný učitel  byl rozčilen a vůbec celý kurz nezvládl. Co na to říci????? Vážení pánové , pseudoučitelé a pseudofotografové, andělé nad Vámi asi zapláčou, ale to je k ničemu, vy přece vyděláváte peníze!!!

Nedávno jsem vyslechl rozhovor dvou fotografů při vernisáži , kde se jeden druhému chlubil, jak on učí a vychloubal se novým fotoaparátem za skoro 100tisíc. To víš, přijde mi tam 10 -15 lidí a mám vyděláno! 

Také si vzpomínám, jak jsem udělal vysoce odborný kurz obchodních dovedností a komunikace v Baru Bresto, tuším za nějakých 700,-Kč / 8 hodin a jedna paní ing., členka SČF mi napsala, že je to drahé. 

Řezat a řezat v počítači! 

Vzpomínám si, jak se u mne objevil jeden student, objednal si workshop krajinářské fotografie, vybavení asi za 150 tisíc , profi NIKONa atd. Když jsme na Křivoklátsku fotografovali krajinu, rozhovořil se o tom, jak si zaplatil kurz na Šumavě na dva dny, jak se večer dobře opili..... ale prý mu řekli, že fotografovat krajinu musí jenom na šířku. Když jsem mu vysvětlil, že se dá krajina fotografovat taky na výšku, skoro by se hádal, že to z TÉ šířkové fotografie přece vyřízne........

 Co dodat..... Bylo mi včera dost smutno z toho , co se děje na fotografickém trhu a jak už asi plati nejen co Čech to fotograf, ale co Čech to učitel fotografie.

Dobré světlo! 

Takže milí zlatí, s chutí do workshopů , kde se nic nenaučíte, kde Vás oslní mladí ambiciózní fotografové se super facebookem, skvělými řečmi ( načtenými záležitostmi marketingu, bez zkušenosti z praxe ) a vy se pak divíte, za co, že jste platili?????...... a že vlastně ve skutečnosti je TO všechno jinak! Dobré světlo Vám všem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Management , umím si řídit čas!

Management , umím si řídit čas!

Budete mít dost času i na jiné věci, než je práce

Cena: 9.000,-Kč/1 účastník, 7.000,-Kč/2 účastníci
Termín: 6.2.17

Více informací
Nejenom na sv.Valentýna  ale stále je možné zakoupit  náš voucher¨.

Nejenom na sv.Valentýna ale stále je možné zakoupit náš voucher¨.

Voucher pro naše kurzy či služby.

Cena: Dle Vašeho výběru.
Termín: 5.2.17

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Svaz českých fotografů
Časopis FotoVideo
JOOBLE
Bonsai-dnes.cz/
Wellnessbook.eu
Eizo
ADK
FITES
Photostudio